Kia No 3 Concept: na půl cesty mezi c'eedem a Soulem

Korejská automobilka Kia se chystá na autosalonu v Ženevě předvést koncept nazvaný jednoduše No 3. Mělo by jít o malé MPV, lépe řečeno crossover, který je zhruba na půl cesty mezi větším Soulem a úspěšným hatchbackem c’eed. Zda půjde do produkce, se zatím neví.


Vydáno: 25.2.2009

Minulý týden jsme vás informovali, že se v Ženevě objeví korejský koncept Kia NY. Zřejmě došlo jen k mýlce, když nám české zástoupení Kia poslalo krátkou tiskovou zprávu a v ní zmínilo toto jméno. Teď už víme, že pravý název je Kia No 3 Concept.

Vůz používá netradiční čelní sklo, které je protaženo nad hlavy cestujících. Je děleno šikmou příčkou začínající u A-sloupku na straně spolujezdce a končící na úrovni B-sloupku na straně řidiče. Nevíme, co tím Kia zamýšlí, ale rozhodně jde o dosud nepoužitý design.

Kia No 3 Concept vypadá svěže, protože se staví do role menšího MPV a připomíná současnou novinku Soul. Je ale postavena na základě hatchbacku Kia c’eed. Kia No 3 Concept bude na korejském stánku k vidění s novými motorizacemi c’eedu.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie