Kia chystá nové Rio a další modely, přijdou už příští rok

Kia se chystá obnovit svůj model Rio. Za cíl si dala vytvořit automobil s kvalitou Volkswagenu Polo, ale s větší dávkou stylu. Prozradil to šéfdesignér korejské automobilky Peter Schreyer v rozhovoru s britským magazínem AutoExpress při příležitosti zahájení prodeje nové generace Sportage ve Velké Británii.

Vydáno: 2.8.2010

Vedoucí výrobního plánování David Labrosse pak řekl, že firma se zaměří na dosažení kvalit VW. Vzápětí dodal: „Nechceme, aby všechny naše auta vypadala stejně. Když jsme v roce 2006 představili Ceed, ukázali jsme, že Kia může postavit vůz, který může konkurovat v Evropě. S modelem Sportage uvádíme stylový a vysoce kvalitní, a zároveň dostupný model.“

Tato filozofie se rozšíří v celém portfoliu značky Kia – a prvním modelem, který s ní přijde na trh, bude právě nové Rio (ve fotogalerii níže vidíte jeho současnou generaci). Na trh přijde v roce 2011.

Schreyer potvrdil, že nové Kie by měly být rozpoznatelné na první pohled a používat nejnovější firemní design mřížky, jakou má třeba model Venga. Na příkladu nového Sportage však uvedl, že to nemusí být pravidlo. „Kia se nebojí zkusit něco jiného,“ vysvětlil. „Tato svoboda experimentovat znamená, že můžeme nabídnout automobily, po kterých lidé touží.“

Více informací o plánech automobilky Kia pro rok 2011, které zahrnují představení čtyř nových modelů, bude odhaleno na autosalonu v Paříži v říjnu.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie