K čemu je vlastně to SUV?

EditoriálSUV: Je to velké, do úzkých městských uliček s minimálním místem pro parkování nepraktické, ve srovnání s kompaktními vozy to „žere“ hodně. Přesto se zejména u obyvatel větších měst těší značné oblibě. Proč? Na to jsem nedokázal odpovědět až do tohoto víkendu.


Vydáno: 19.11.2007  

Když jsem totiž usedl za volant jednoho z námi testovaných SUV, pocítil jsem jakýsi příval sebevědomí. Teď už se dostanu prostě všude. Když řídím velké auto s výkonným motorem, všichni menší musí z cesty. Vyrazil jsem skrz Prahu a nikdo si na mě netroufl nevraživě zatroubit nebo jinak naznačit, že se mu něco nelíbí. Se zlou by se totiž potázal.

Zlí jazykové tvrdí, že si muži kupují velké auta, aby si kompenzovali své malé sebevědomí nebo dokonce jiné malé věci. I kdyby to byla pravda, proč ne? Investovat do obra, ze kterého má každý na silnici respekt, je možná užitečnější, než dávat peníze na návštěvy u psychologa, které většinou stejně nikam nevedou.

Až do tohoto víkendu jsem to nechápal. A i když si myslím, že sebevědomí mi snad příliš nechybí, rozhodně jsem se za volantem SUV cítil ještě o krůček lépe. Přesto je třeba si uvědomit, že jakkoliv jsme velcí, platí pro nás stejná pravidla – ať už ta silniční nebo ta fyzikální. A teď už se pojďme podívat, na co se můžete těšit vy, naši čtenáři.

Co se stane tento týden
Ano správně jste pochopili, že můj úvod nenaznačoval nic jiného, než že se tento týden setkáte s milým SUV, které jsem měl tu čest řídit. O koho půjde? K redakčnímu testu jsme převzali  Hondu CR-V s dvoulitrovým benzínovým agregátem. Jak se nám líbila vám ve středu poví kolega Martin Jedlička.

Krom toho se budete moci vydat s Lukášem Dittrichem na cestu do Chorvatska a zpět. Že se tam jde dostat třeba Fiatem Brava vám dokáže ve svém barvitém vyprávění.

Jestli jste ještě neklikli na článek o Renaultu Clio, určitě to hned udělejte. To proto, abyste si zkrátili chvíle čekání na článek o problémech s udržováním komunikací v Brně. No a taky nezapomeňte, že i tento týden vám budeme přinášet další zajímavé články a fotografie z motoristického světa.

Mějte hezký týden.

Jan Markovič, šéfredaktor

Galerie