Jeep Patriot a Compass dostanou nový interiér

Americká značka off-roadů se rozhodla omladit interiér dvou nejmenších SUV ve své nabídce. Jeep Patriot a Compass tak dostanou kvalitnější materiály, které by měly více odpovídat evropským standardům. Chrysler, kterému Jeep patří, se tak snaží zvednout ne právě růžová čísla prodejnosti.

Vydáno: 2.9.2008

Co se tedy u Patriotu a Compassu pro rok 2009 změní? Nové budou výdechy ventilace a doplní je i nové dřevěné obložení. Kaplička s přístroji dostala jiné podsvícení, které zajišťují LED. K modernímu pojetí přispěje i držák na přehrávač iPod.

Změny se ale netýkají pouze vnitřní části vozu. Do určité míry konstruktéři „hrábli“ i do techniky vozů. Mezi nápravu a podlahu byla umístěna izolační vrstva. Úprav se dočkalo i výfukové potrubí, nyní by mělo být tišší a příliš nerušit. Motor dostal nové závěsy.

Automobilka se tak chce očividně vypořádat s problémy na trhu. Nedaří se jí nejen u nás ale i ve Spojených státech, kde stoupá poptávka spíše po hospodárných vozech. Tak nahnutý osud jako Hummer ale snad ještě nemá.

Text: Redakce
Foto: Jeep

Galerie