Jeep Grand Wagoneer: konkurent Range Roveru v roce 2018

Jeep půjde proti Range Roveru. Do nabídky zařadí jeho přímého konkurenta v podobě luxusního SUV, které pojmenuje Grand Wagoneer. Na ženevském autosalonu to potvrdil Mike Manley, šéf Jeepu. A co je nejzajímavější, nový model se bude prodávat i v Evropě.

Jeep má dnes ve své evropské nabídce offroady Wrangler a Wrangler Unlimited a několik SUV: malý Renegade, střední Compass a velký Cherokee. Na vrcholu pak stojí luxusní SUV Grand Cherokee se základní cenou 1.200.000 korun. Poptávka po něm přitom roste a Jeep chce nabídnout něco i pro nejnáročnější zákazníky.

Nový Jeep Grand Wagoneer by měl být ještě nad Grand Cherokee, s vyšší mírou luxusu a s vyšší cenovkou. Žádné další informace prozrazeny nebyly, takže od cenách a motorech, s nimiž přijde na trh, můžeme jen spekulovat. Dá se ale předpokládat, že budou odpovídat těm nejluxusnějším Range Roverům.

Podle britského Auto Expressu bude novinka sdílet komponenty s Maserati Levante. Mohl by tak využít přeplňovaného V8 3,8 litru, a vzhledem k tomu že půjde i do Evropy, určitě dostane i třílitrové turbodiesely V6.

Model Wagoneer už v minulosti Jeep nabízel, prodával ho v letech 1962 až 1991.

Text: Redakce
Foto: Jeep

Galerie