Jak převážet jízdní kola autem

Cyklistika jako koníček je mezi lidmi docela oblíbená. Je nenáročná, zvládají ji jak starší lidé, tak i aktivní mladá generace. Všechno je pouze otázkou volby patřičného terénu. Kromě toho jsou také nesmírně v oblibě dovolené s cyklistickou tématikou, kdy se celá rodina sbalí, naloží kola na auto a vyrazí někam do pěkné přírody, kterou pak poznává právě prostřednictvím jízdního kola. A tím se dostáváme k zásadní otázce.

Vydáno: 28.3.2013

Pokud chcete na auto kola, a tím myslíme víc kol, pohodlně naložit a ještě se do auta vejít s celou rodinou a zavazadly, potřebujete patřičnou výbavu. Na výběr je několik možností, jak se k tomu postavit. My můžeme doporučit nosiče kol Thule. Vyrábějí se v několika provedeních v závislosti na tom, kam je budete chtít na autě připevnit.

Jestli máte na autě střešní nosiče, máte asi volbu vyřešenou. Jednoduše se dokoupí nosiče kol na střechu. Určitě jste taky někdy potkali nebo míjeli auta, která mají kola přichycená nastojato na střeše. Je to poměrně běžný způsob přepravy kol. Střecha jich pobere větší množství. Je ale potřeba počítat se zvýšenou spotřebou auta, protože se vám zhorší aerodynamika vozu. Mimo to budete taky o nějaký metr vyšší, takže to bude chtít trochu opatrnější řízení.

Druhou možností jsou nosiče kol na tažné zařízení. Tahle alternativa je taky hojně využívaná. Kola sice zakryjí zadní okno, takže výhled budete mít jako řidič o něco omezený a současně bude nejspíš potřeba propojit zadní světla na nosiči, protože většina zadních nosičů zakrývá taky zadní světla.

Poslední možností jsou pak nosiče kol na zadní dveře. Opět bude zastíněný výhled ze zadního okna, ale aspoň nebudou potřeba náhradní zadní světla, protože u téhle varianty jsou kola uchycená výše, takže zadní světla nezakrývají. Tahle možnost se hodí hlavně na auta, která nemají ani tažné ani střešní nosič.

Text: Redakce
Foto: Archiv

Galerie