Jaguar XJ: máme první fotografie

Na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji rozdával Jaguar první fotografie chystané vlajkové lodi XJ. Zatím jde jen o pohledy na horní část vozu, které toho příliš mnoho neprozrazují. Jisté ale je, že nové XJ si hodně vezme z moderního sedanu XF.


Vydáno: 21.4.2009 

Jaguar XF tedy navodil novou vlnu designu, kterou se Jaguar hodlá do budoucna řídit. Všimněte si například prolisů na přední kapotě Jaguaru XJ, které odpovídají provedení XF. Také uvnitř by měla být podobná technologie, včetně vyjíždějícího ovladače automatické převodovky ZF.

Jaguar XJ by měla pohánět celá řada nových motorů, kterou automobilka momentálně disponuje. Bude v ní zařazen i přeplňovaný V8 o objemu 5,0 litru těžící z technologie přímého vstřikování. Jeho výkon činí 503 koní. Jaguar XJ ale nedostane s tímto agregátem označení R, jako v případě modelů XKR a XFR. Nálepka XJR tak zůstává vyhrazená ještě pro silnější motor.

Jaguar XJ bude směle soupeřit se zavedenými limuzínami Mercedes-Benz S a BMW 7. Nabídne běžný i prodloužený rozvor. Do showroomů by se měl pravděpodobně dostat už letos v prosinci.

Text: Redakce
Foto: Jaguar

Galerie