Jaguar C-Type: nový roadster proti německé konkurenci

Ratan Tata vede svůj Jaguar do boje. Podle vyrenderovaných fotografií, které zveřejnil britský magazín Auto Express, se chystá nový dvoumístný roadster E-Type. Namíří si to rovnou proti takovým stálicím, jako je Porsche Boxter, BMW z4 nebo Mercedes-Benz SLK. Němci, těšte se!


Vydáno: 4.6.2009

Jaguar C-Type je zatím ve stádiu prvních příprav a vyrenderované obrázky, které Auto Express zveřejnil spíše poukazují na to, že bychom se mohli dočkat konceptu. Jestli se objeví už ve Frankfurtu nebo až příští rok v Ženevě (nebo vůbec) se dá nyní jen spekulovat,

Britský magazín ale tvrdí, že pokud Jaguar C-Type vyjede na silnice, bude mít jako zbraň proti Boxsteru, Z4 nebo SLK minimálně dva nadupané motory. Slabší variantou by mohl být V6 o výkonu 235 koní. Pro odvážnější řidiče se prý chystá osmiválec s výkonem 380 koní. Jaguaru se v poslední době daří i na půdě nafty, proto se objeví i třílitrový turbodiesel.

Prostě a jednoduše. Jaguar C-Type bude britská klasika ve stylu Aston Martinu Vantage, jenže za zlomek jeho ceny. Tedy alespoň to tvrdí novináři z Auto Expressu, které trochu podezíráme z britského patriotismu.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie