Italská policie při nehodě přišla o Lamborghini Gallardo

Italská policie přišla o jeden ze svých klenotů a viditelných nástrojů pro boj s rychlými řidiči. Chlouba strážců zákona, Lamborghini Gallardo LP560-4 s maximální rychlostí 320 km/h, totiž po pondělní nehodě poputuje na vrakoviště. Tentokrát za to ale zřejme nemohli policisté, nýbrž řidič Seatu Ibiza.


Vydáno: 2.12.2009

Smutná nehoda se udála v pondělí na severu Itálie, nedaleko města Cremona. Řidič Seatu Ibiza vyjížděl z benzinové čerpací stanice a překřížil policejnímu supersportu cestu. Policejní Lamborgini se odrazilo do zaparkovaných aut a jedno z nich skončilo převrácené na střeše policejního auta.

Při nehodě naštěstí nikdo neutrpěl vážná zranění.

Italská policie ale přišla o jeden ze dvou superrychlých strojů, které ji věnovala automobilka Lamborghini. Vůz v hodnotě 125 tisíc euro totiž pravděpodobně nepůjde opravit. Na boj s „piráty silnic“ tak v Itálii už zbylo jen jedno Lamborghini Gallardo.

Na palubě těchto policejních strojů se ukrývá série technických vychytávek, včetně rychlostního radaru napojeného rovnou na tiskárnu fotografií, které zachytí hříšníka, kamery, která zaznamenává jízdu a dění okolo auta a různých vysílačů. Kromě lékárničky první pomoci mají na palubě i lednici na převoz dárcovských orgánů.

Text: Redakce
Foto: youreporter.it

Galerie