Irská armáda si vybrala vozy Mitsubishi Pajero

Vozy Mitsubishi Pajero 4×4 zvítězily v tendru obranných sil Irské armády. Před svými konkurenty zvítězily pro svou vysokou výkonnost, mnohostrannost a hodnotu. Po vyhodnocení vozů od několika výrobců dospěly obranné síly k závěru, že Pajero nejlépe naplní jejich požadavky. Vozy budou používány převážně v Irsku.

Vydáno: 3.7.2009

Automobily Mitsubishi Pajero budou používány převážně v Irsku v situacích, kdy obranné síly pomáhají civilním složkám. Příkladem asistence je eskortní transfer hotovosti či vězňů. Budou používány též pro výcvik řidičů, aby byli připraveni k práci jak doma, tak i v zahraničí. V zahraničí budou vozy Pajero působit v mnoha rolích, nicméně především jako patroly a komunikační vozy.

Kontrakt, získaný na základě otevřeného tendru, znamená pro Mitsubishi Motors Ireland, že v průběhu následujících 4 let dodá 320 vozů Mitsubishi Pajero. Prvních 80 vozů bude dodáno obranným silám v průběhu nadcházejících tří měsíců.

Robert Guy z Mitsubishi Motors ke kontraktu uvedl: „Na tomto trhu 4×4 je velká konkurence, nicméně Pajero je pravidelně vybíráno pro speciální fleety jako je tento. Jsme velice pyšní, že budeme s obrannými silami pracovat na takovémto projektu. Získání kontraktu bylo pro nás velice důležité, protože zvýší naši viditelnost na silnicích.“

Plukovník obranných sil, ředitel dopravy, Tom Rigney dodal: „Mitsubishi Pajero bylo vybráno po důkladném hodnocení. Tento model má v Irsku značný úspěch v posledních 25ti letech. Na základě našeho hodnocení jsme velice spokojení, že právě tento vůz bude sloužit našim obranným silám.“

Text: TZ Mitsubishi, redakce
Foto: Mitsubishi

Galerie