Infiniti v Pebble Beach virtuálně ukázalo novou genraci řady M

Značka Infiniti u příležitosti 59. soutěžní přehlídky Concours d’Elegance, pořádané každoročně v Pebble Beach, představila modernizovanou modelovou řadu M pro rok 2011.  Jedná se o třetí generaci a současně o první, která se bude prodávat na všech 32 trzích, kde je značka Infiniti zastoupena. Tedy včetně Evropy.

Vydáno: 17.8.2009  

Stejně jako současná řada Infiniti M bude i následující generace s novým designem nabízena s motory V8 a V6.  Modely řady M 2011 ponesou označení Infiniti M56, resp. Infiniti M37, která budou odpovídat jejich výkonnějším motorům s větším zdvihovým objemem.  Na evropských trzích bude model M56 nahrazen modelem se vznětovým motorem V6.

Modelová řada Infiniti M 2011 se také vyznačuje zcela přepracovaným designem karoserie, s proporcemi sportovního sedanu a s novými tvary nízké přídě a hluboko se zařezávajících blatníků, inspirovaným koncepční studií Infiniti Essence.

Navzdory zvýšenému výkonu nové konstrukční řady motorů bude snížena spotřeba paliva.  Kromě toho budou vozy řady M 2011 navazovat na předchozí inovace, díky kterým společnost Infiniti získala přední postavení v oblasti technologií, a budou jako vůbec první na světě vybaveny systémem ochrany proti bočnímu nárazu SCP (Side-Collision Prevention system).

Systém SCP je určen k tomu, aby řidiče pomohl varovat v případě, kdy je při zamýšleném přejetí do vedlejšího jízdního pruhu zjištěno jiné vozidlo, přičemž pomáhá vyhnout se případné kolizi tím, že řidiči pomůže vůz usměrnit zpět do středu původní jízdní dráhy.

Modelová řada Infiniti M 2011, pro niž výrobce plánuje celosvětové zahájení prodeje na jaro 2010, byla odhalena jedinečným postupem „videomapování“, při kterém byl „virtuální“ model M vytvořen v trojrozměrném provedení.  Jedná se o první případ „čistě virtuálního“ uplatnění této průlomové technologie v automobilovém odvětví, jelikož vůbec poprvé nebylo předváděno fyzické vozidlo.  Oficiální představení modelové řady Infiniti M 2011 veřejnosti se uskuteční pravděpodobně ve Frankfurtu.

Zdroj: TZ Infiniti
Foto: Infiniti

Galerie