Infiniti QX56: Nissan Patrol s novou maskou míří do USA

Japonské Infiniti představilo třetí generaci svého největšího SUV, dostupného na americkém trhu. Tohle obrovské SUV bude vychází z Nissanu Patrol, který známe z Evropy, a jehož nová generace se na trhu objeví v blízké době. Se značkou Infiniti se ale liší přinejmenším čelní maskou, která navazuje na menší SUV automobilky, modely FX a EX.


Vydáno: 1.4.2010

Infiniti QX56 se představilo veřejnosti na autosalonu v New Yorku. Z fotografií je patrné, že designem navazuje derivát Nissanu Patrol na dvě menší SUV, Infiniti FX a EX. Vůz dostal stejný vidlicový osmiválec o objemu 5,6 litru s výkonem 400 koní, jako Patrol. Ten je spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Patrol dostane elektronicky řízený pohon všech kol se čtyřmi režimy jízdy (silnice, písek, kamení a sníh), hydraulický systém proti náklonům i asistenty pro rozjezd do kopce i pro kontrolovaný sjezd. Totéž se dá očekávat i u Infiniti QX56. Zajímavou technologií je pak systém Hydraulic Body Motion Control, který by měl snižovat naklánění vozu až o 40 procent. Infiniti Qx56 by mělo jít do prodeje v létě a začínat na stejné ceně jako minulá generace, tedy 56.700 dolarů.

Text: Redakce
Foto: Infiniti

Galerie