Infiniti LE Concept: prémiový elektromobil nižší střední třídy

Luxusní odnož Nissanu míří do nižších segmentů, kde chce nabídnout i elektromobil. Studie LE Concept naznačuje podobu kompaktního sedanu nižší střední třídy, který by měl konkurovat například Audi A3, BMW řady 1 nebo Mercedesu třídy A.

Vydáno: 14.4.2012

 

Nejnovější studie Infiniti, nesoucí označení LE Concept, ukazuje, jak by si automobilka představovala elektromobil nižší střední třídy. Zaujme mohutná maska, která ale nepřivádí vzduch k chladiči, neboť jde o elektromotor. Interiér je jednoduchý a mohl by jít hned do sériové výroby, řidič před sebou nemá klasický přístrojový panel, ale velký displej.

Technika je odvozena od Nissanu Leaf, což znamená synchronní elektromotor o výkonu 80 kW (109 koní) a 280 Nm točivého momentu. To představuje zrychlení z nuly na 100 km/h za 11,9 sekundy a dosažení maximální rychlosti 145 km/h. Výrobcem udávaný dojezd Leaf na jedno nabití lithium-iontových článků představuje 175 kilometrů.

Připravovaný sériový elektromobil od Infiniti bude dražší a exkluzivnější než Nissan, proto automobilka avizuje i vyšší výkon a delší dojezd na jedno nabití. V sériové podobě se s ním setkáme zhruba za dva roky.

Text: Redakce
Foto: Infiniti

Galerie