Infiniti JX: nový model na prvním obrázku

Infiniti připravuje nový model s označením JX. Zatím ale nevíme nic bližšího, tedy ani to, o jaké auto vůbec půjde. V tuhle chvíli jsou na světě dvě možné verze: buď to bude kompaktní SUV, nebo malý sportovní model. Jasné je jen to, že z prvního uvolněného obrázku toho moc nevyčteme.


Vydáno: 9.8.2010

Nová modelová řada Infiniti JX ale každopádně nebude moc velká. Automobilka si totiž na patentovém úřadě v USA zaregistrovala tato jména: JX20, JX25, JX25h a JX30. Čísla u Infiniti značí objemy motorů, takže je pravděpodobné, že se nepočítá s šestiválcem označovaným číslem 35, ani s vrcholným osmiválcem, skrývajícím se pod číslovkou 50.

Vzhledem k uvedeným motorizacím je možné, že Infiniti vyrukuje se třetí, nejmenší řadou SUV (dříve se značka profilovala HLAVNĚ jako výrobce SUV). Vedle největšího FX a středního EX by tak kompaktní crossover JX konkuroval třeba BMW X1.

Druhá varianta, že by se jednalo o malé kupé založené na Nissanu 370Z (nebo menší kupé, cosi jako předvoj nástupce Nissanu 200SX), by se nám sice líbila, ale pokládáme ji za méně pravděpodobnou. Už proto, že není zvykem sporťáky prodávat s tolika (v tomto případě čtyřmi) motory.

Text: Redakce

Foto: Infiniti

Galerie