Indická Škoda Rapid: oficiální fotografie a video

Mladoboleslavská automobilka v těchto dnech začíná na indickém trhu prodávat kompaktní sedan, vyvinutý speciálně pro tamní trh. Škoda Rapid, určená pro Indii, vychází z Volkswagenu Vento. Přední část vozu stylisticky vychází z Fabie, zbytek auta, včetně interiéru, je téměř k nerozeznání od německého sourozence. S výjimkou v podobě volantu a koncových světel.

Vydáno: 21.11.2011

Škoda Rapis India měří na délku 4386 mm, na šířku 1699 mm, na výšku 1466 mm a rozvor kol dosahuje 2552 mm. Zavazadlový prostor má objem 460 litrů.

Pro indický Rapid jsou určeny dva motory, známé i u nás: zážehový čtyřválec 1.6 16V a turbodiesel 1.6 CR TDI, v obou případech s výkonem 77 kW (105 koní), v obou případech s pětistupňovou manuální převodovkou. Pro benzín je v nabídce i šestistupňový automat Tiptronic.

Ceny v Indii startují v přepočtu na zhruba od deseti tisíc eur, tedy cca 250 tisíc korun. V základní výbavě je manuální klimatizace, centrální zamykání, elektricky ovládaná přední i zadní okna nebo rádio. ABS či airbagy jsou dostupné až od prostředního výbavových stupních Ambition.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie