Hyundai začne prodávat třídveřovou variantu modelu i20

Automobilka Hyundai rozšiřuje na konci července svoji nabídku vozů v segmentu B a uvádí na trh novou karosářskou variantu modelové řady i20. Třídveřový model, který měl světovou premiéru v březnu 2009 na autosalonu v Ženevě, má nabídnout zajímavé ceny v poměru k vyšší výbavě a hospodárnosti.

Vydáno: 17.7.2009

Třídveřová varianta i20 doplňuje uvedené pětidveřové hatchbacky z ledna letošního roku. V nabídce je ve čtyřech stupních výbavy – Classic, Classic Plus, Comfort a Style. Soušástí standardní výbavy je například airbag řidiče, airbag spolujezdce, přední boční airbagy a okenní airbagy pro přední a zadní sedadla, ABS + EBD či aktivní opěrky hlavy na předních sedadlech.

Model i20 nabídne svým majitelům nízké provozní náklady. Zřejmě nejprodávanějším motorem se stane zcela nový zážehový čtyřválec Kappa, který dává při zdvihovém objemu 1,2 litru největší výkon 57,2 kW/78 k.  Emise CO2 motoru Kappa s hodnotou 124 g/km jsou až o 15 g/km nižší než u většiny konkurentů a spotřeba v kombinovaném režimu je pouze 5,2 l/100 km, píše Hyundai.

Majitelé třídveřových modelů i20 budou rovněž těžit z výhod pětileté záruky, kterou Hyundai poskytuje na tento model bez omezení počtu ujetých kilometrů. Cena vozu začíná na 219.900 korunách. 

Zdroj: TZ Hyundai
Foto: Hyundai

Galerie