Hyundai Sonata: nová vlajková loď odhalena na domácí půdě

Korejská automobilka představila na domácí půdě svůj nový sedan Hyundai Sonata. Auto, které se bude v Evropě prodávat pravděpodobně pod označením i40 dostal modernější vzhled, který se více podobá sedanu-kupé, než velké limuzíně. V Korei a v USA se bude prodávat pouze s jedinou motorizací.


Vydáno: 18.9.2009

Hyundai Sonata v současné generaci je na trhu sice teprve od roku 2006, ale Korejci svá auta obměňují dříve, než evropští výrobci, a tak je možné, že ke generační výměně dojde už po čtyřech až pěti letech, v průběhu roku 2010.

Nová Sonata, nebo „evropsky“ i40, dostala podobu téměř sedanu-kupé, mohla by se tak bezesporu stát levnější alternativou Volkswagenu Passat CC. Její vzhled se nám na první pohled líbí, otázkou zůstává, zda budeme mít dobrý pocit z kvality při prvním možném setkání. 

Pod kapotou korejské verze se objeví dvoulitrový čtyřválec s výkonem 165 koní, který oproti své starší verzi zlepšil spotřebu o celých 11 procent. Na americký trh je zase plánován čtyřválec s objemem 2,4 litru. Výrobce plánuje později zprovoznit také hybrid. Na specifikace evropské verze si budeme muset počkat do oficiálního odhalení na Starém kontinentě

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie