Hyundai Sonata 2.0T: opět jen pro americký trh

Na autosalonu v New Yorku se představil nejeden zajímavý model, ale vždy s tím, že Evropan, pokud se mu daný vůz líbí, má prozatím smůlu. Bohužel to samé platí také v případě nové Sonaty určené pro modelový rok 2011, což je velká škoda. Nový přeplňovaný dvoulitr totiž nabízí maximální výkon 278 koní.


Vydáno: 8.4.2010

Při pohledu na toto číslo by zřejmě nejeden potencionální zákazník o nové Sonatě vážně zauvažoval. Ona totiž kromě motoru, který se zařadí mezi ty nejlepší ze třídy, vypadá velmi dobře. Pokud si k tomu domyslíme nějakou pro Hyundai typicky sympatickou cenu, pak by to mohlo silně otřást také s prémiovými značkami. Ale ono ne, v Evropě se zatím nic měnit nebude. Tato nabídka je v první řadě určena americkému zákazníkovi.

Nový zážehový motor 2.0T spojuje technologii přeplňování Twin Scroll s přímým vstřikováním paliva GDI. V případě značky Hyundai to je vůbec poprvé, co korejští konstruktéři spojili tyto dvě velmi užitečné věci dohromady. Výsledek vážně stojí za to. Maximální výkon 278 koní a vrchol točivého momentu 364 Nm dostupný v rozmezí 1800 – 4500 ot/min. Dle americké normy by se měla spotřeba na dálnici pohybovat kolem 6,9 l/100 km.

Spolu s novým motorem přijde také nová převodovka. Ta nese označení Hyundai A6LF2, je samočinná a šestistupňová. Řidiči může kromě automatického režimu zvolit také manuální řazení, a to jak voličem, tak páčkami pod volantem. Jednotka 2.0T bude nabízena na americkém trhu coby součást výbav SE a Limited.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie