Hyundai ix20: novinka z Nošovic už sjíždí z výrobních linek

Novinka ze stáje Hyundai, model ix20, se začne prodávat v listopadu. Své oficiální premiéry se dočká už za dva týdny na autosalnu v Paříži. Rodinné MPV bude jezdit jen po starém kontinentu a je přímým konkurentem Škodě Roomster i svého staršího bráchy Kia Venga.

Vydáno: 15.9.2010

Ve vývojové linii Hyundai nahradí ix20 dosluhující Matrix. Naopak se postaví proti zaběhlému modelu Kia Venga, se kterým sdílí mnohé komponenty, ale ix20 používá některé nové díly a hlavně má jinou přední masku.

Svými rozměry nošovické MPV ztrácí na svého největšího konkurenta Škodu Roomster celých 10 centimetrů délky. Díky tomu má mladoboleslavská stylovka navrh přes 60 litrů zavazadlového prostoru. Zatímco v ix20 můžete využít 440 litrů zavazadelníku, roomster nabízí litrů 509.

Hyundai ix20 se bude prodávat ve čtyřech motorizacích – naftové 1.4 CRDi s výkonem 77 a 90 koní, benzinové 1.4 s 90 koňmi a 1.6 s výkonem 125 koňských sil.

Cena nového modelu, který byl navržen „od Evropanů pro Evropany“, zatím není známa a dozvíme se jí až při uvedení vozu v Paříži. Při pohledu na cenovou politiku značky Hyundai, který se v loňském roce stal se třemi miliony prodaných aut čtvrtým nějvětším prodejcem na světě, můžeme čekat, že bude velmi příznivá.

Text: Redakce
Foto a video: Hyundai

Galerie