Hyundai i40 poprvé

Jihokorejská automobilka Hyundai je k nezastavení. Nejen, že sbírá díky svým levným vozům úspěchy po celém světě – v Americe dosáhla tento rok hranice půl milionu prodaných vozů -, ale se zvyšující kvalitou se nebojí vstoupit do cesty třeba Fordu Mondeo nebo Volkswagenu Passat. Na ženevský autosalon chystá nový model, který nese označení i40.

Vydáno: 15.12.2010

S blížícím se datem světové automobilové přehlídky v Ženevě, která je naplánována na březen příštího roku, se pozvolna opět hlásí o slovo výrobci aut. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že všechny svoje trumfy představili už v říjnu v Paříži, není tomu úplně tak.

Odvážný tah chystá jihokorejská automobilka Hyundai. V minulém týdnu představila studie modelu, který ponese označení i40, respektive Sonata Wagon.

Jak můžete vidět na obrázku, svým vzhledem i40 přesně zapadá do omlazené tváře vozů rodiny Hyundai. Nechybí protáhlé přední světolomety, podobně vypadající mlhovky nebo  šestiúhelný vdech předního chlazení. Design vozu pro Hyundai zpracovalo její německé studio, takže se jedná vpravdě o vůz čistě evropský.

I40 by se do prodeje měl dostat krátce po své ženevské premiéře a standardní verze sedan bude následovat zanedlouho.

Pohonnou jednotkou budou pro i40 pravděpodobně benzinový čtyřválec o objemu 2 litry produkující 170 koní, případně turbodiesel s objemem 1,7 litru a 115 koňskými silami.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie