Hyundai i30 Crossover Wagon: sportovní styl pro Německo

Korejská automobilka uvádí na německý limitovanou edici hatchbacku i30 a kombi s označením i30 Crossover Wagon. Pouhých 200 kusů nedostalo žádná mechanická vylepšení, vše se týká jen karoserie. Tedy málem jsem zapomněl na interiér. Ani ten nepřišel zkrátka. 

Vydáno: 13.2.2009

Obě varianty karoserie dostaly exkluzivní bílou barvu Crystal White, která kontrastuje s černou maskou chladiče a tmavými 18“ koly. Kromě toho obsahuje sportovní edice také decentní přední spoiler, prahové nástavce, malé křídlo nad zadním oknem a zadní nárazník s integrovaným difusorem a dvojicí chromovaných koncovek výfuku. 

Do interiéru se přidávala především kůže. Kožené jsou sedačky, volant a řadicí páka. Ve výbavě nechybí ani automatická klimatizace s chladícím boxem, tempomat, elektrická okna a další drobnosti. 

Motory zůstaly sériové. V případě sportovního hatchbacku budete mít pod kapotou benzinovou jedna-šestku o síle 126 koní. Verze Crossover Wagon disponuje naftovým dvoulitrem a 140 koňmi. Cena speciálního hatchbacku činí v přepočtu zhruba 588 000 Kč, i30 CW vyjde na 685 000 Kč. 

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie