Hyundai Equus LV500 Limousine: pro pana prezidenta

Nevíme, jestli se teď u BMW nebo Mercedesu-Benz manažeři začali bát, ale v Jižní Koreji evidentně roste konkurence jejich obrněným limuzínám řady 7 a třídy S. Automobilka Hyundai totiž ukázala světu prodlouženou verzi svého luxusního modelu Equus. Jeho obrněná varianta bude ke službám samotného prezidenta.


Vydáno: 2.10.2009

Hyundai Equus LV500 Limousine prodlužuje už tak pětimetrový Equus ještě o pár centimetrů. Tím je zajištěno maximum místa pro nohy dvou cestujících vzadu. Prodloužená limuzína bude mít stejnou nabídku motorů jako standardní Equus. K dispozici tedy bude buď 3,8litrový V6 s výkonem 286 koní, nebo V8 o objemu 4,6 litru a výkonu 361 koní.

Hyundai ale chystá také tři kusy obrněných limuzín. Ty budou například schopné odolat výbuch 15 kilogramů TNT. Tím splňují stejné bezpečnostní požadavky, jako aktuální obrněné verze limuzín BMW řady 7 a Mercedes-Benz třídy S. Vozy budou k dispozici pro jihokorejského prezidenta Cheong Wa Dae na nadcházejícím summitu G20.

Zájemci o Hyundai Equus LV500 Limousine to nebudou mít jednoduché. Prodej tohoto luxusního korábu dostanou exkluzivně jen maximálně dvě stovky dealerů. Cena vozu by se mohla pohybovat zhruba o milion korun výše než u modelu Genesis. Hyundai plánuje ročně vyrobit jeden až dva tisíce kusů.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie