Hyundai BLUE-WILL: hybridní koncept bude představen v Soulu

Korejská automobilka oznámila svůj záměr postavit hybridní vozidlo, které by mohlo konkurovat takovým jménům jako je Toyota Prius nebo Honda Insight. Nedávno byla zveřejněna tisková zpráva spolu s prvními fotografiemi tohoto vozu. Zatím toho moc nevíme… 

Vydáno: 27.3.2009

…ale o to, co víme, se rádi podělíme. Základem je tedy hybridní pohonná jednotka. Spalovací motor má objem 1,6 litru a disponuje přímým vstřikem paliva. Jeho výkon zatím Hyundai prozradit nechce. Elektrická část obsahuje elektromotor o výkonu rovných 100 kW (136 k). Součástí hnacího ústrojí je také převodovka CVT. Nejzajímavější jsou ale akumulátory. 

Vůbec poprvé budou pro automobil použity Lithium Ion Polymer baterie (Li-Pol). Ty nabízejí na rozdíl od jiných ještě menší možné rozměry. Výsledkem je jejich integrace k palivové nádrži a vše je umístěno pod zadní sedačky. Prostor pro zavazadla tak není ničím omezen. 

Hyndai dále uvádí, že na výrobu prototypu byly použity recyklované materiály. Tak například přední světlomety mají svůj původ v obyčejných plastových láhvích (PET). Jiné použité materiály jsou údajně méně škodlivé než klasické a hlavně jsou v přírodě rozložitelné. 

Pomyslnou třešničkou na dortu je panoramatická střecha. Ne že by to byla věc nějak neobvyklá, ale v případě Hyundaie BLUE-WILL má v sobě zabudované solární panely, které jsou průhledné. 

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie