Hybrid Honda Insight míří do Evropy

Oficiální představení hybridního vozu Honda Insight mí proběhnout na autosalonu v Detroitu. To ale nemohlo zastavit nadšence z magazínu Carscoop, aby odhalili první sadu fotografií auta, které má pořádně zatopit ekologické stálici Toyotě Prus. Jak se mu to podaří, ukáže letošní rok. Pojďme si zatím Hondu Insight alespoň prohlédnout.

Vydáno: 7.1.2009

Na fotografiích se objevila evropská verze Hondy Insight, která se od té americkél liší jen v základních detailech. Na přídi k velkým změnám nedošlo, oproti konceptu, který byl představen před nedávnem, se zde už ale nevyskytují LED svítilny a výrazná mlhová světla.

Oproti konceptu povyrostla zpětná zrcátka, stejně se zvětšil i zadní C-sloupek. Zadní část přišla o větší prosklení. Je vidět, že se zde výrazným useknutím designéři inspirovali u hlavního rivala Toyoty Prius.

Carscoop ale zatím nezveřejnil podrobnější fotografie interiéru. Jediné, co můžeme na snímcích vidět je samostatný ukazatel rychlosti, který mění zabarvení od zelené barvě k modré, podle toho, kolik řidič žádá od plynového pedálu a zda se tedy chová ekologicky.

Čtyřválcový hybridní motor bude přenášet sílu na kola pomocí bezspojkové automatické převodovky CVT. Honda Insight by se měla začít prodávat na jaře letošního roku. Cena v USA by měla být zhruba 20 tisíc dolarů (386 tisíc korun), u nás můžeme očekávat o polovinu více.

Text: Redakce
Foto: Carscoop

Galerie