Honda přestává prodávat ostrý Civic Type R. Kvůli emisím

I tak daleko může zajít boj EU proti výfukovým zplodinám. Automobilka Honda oznámila, že ve většině evropských zemí ke konci roku 2010 ukončí prodej svého ostrého modelu Civic Type R. Důvodem pro ukončení prodeje ve většině států Evropy je, že vůz v současnosti nesplňuje požadavky emisní normy Euro 5, takže na všech trzích, kde tyto normy platí (tedy na většině evropských trhů) je možné nabízet model Type R pouze do ledna 2011.

Vydáno: 11.8.2010

Honda Civic Type R se bude nadále prodávat jen na trzích, kde vyhovuje legislativním požadavkům. Což, ke škodě řidičů, nebude většina evropských zemí. Výroba modelu bude pokračovat jako doposud, výhradně v anglické továrně ve městě Swindon.

Sportovní, vysokootáčkový vůz s výkonem 201 koní byl představen ve formě konceptu na autosalonu v Ženevě v roce 2006. Kombinace ostrých hran a agresivního vzhledu byla zcela odlišná od svého konzervativnějšího předchůdce. Produkční verze byla odhalena na autosalonu v Paříži v roce 2006, přičemž vzhled byl téměř identický s původním konceptem.

Text: Redakce, Honda
Foto: Honda

Galerie