Honda představila nový CBR1000RR Fireblade

Společnost Honda oficiálně představila motocykl CBR1000RR Fireblade pro modelový rok 2012. Nový Fireblade dostal vylepšený vzhled, ale i novou techniku včetně zadního tlumiče, vstřikování, přístrojového panelu i nových kol. Honda novým CBR slaví 20 let od prvního představení modelu CBR900RR v roce 1991.

Vydáno: 26.9.2011

Nové CBR1000RR dostalo novou příď, hlavní aerodynamický kryt a zadní část tvořenou několika vrstvami, což mu dodává agresivnější a dynamičtější vzhled. 

Poprvé u produkčního stroje se představuje pokročilý nový zadní tlumič dvouplášťové konstrukce, který zajišťuje hladší a přesnější odezvu, skvělé tlumení a přispívá k lepší trakci. Honda CBR1000RR pro modelový rok 2012 je navíc vybavena inverzní 43mm teleskopickou přední vidlicí s technologií Showa’s Big Piston, která nabízí lepší tlumení, lepší přilnavost předního kola a vyšší stabilitu při brzdění.

Všechno nové

Nové nastavení systému vstřikování paliva u řadového čtyřválce se zdvihovým objemem 999 cm3 přispívá k hladší a plynulejší jízdě, a to zejména při malém otevření škrticí klapky. 

Nová 12paprsková kola z lehké slitiny zajišťují maximální rigiditu, skvěle doplňují nové vidlice, a přispívají tak k lepší ovladatelnosti.

Nový Fireblade je vybaven multifunkčním LCD přístrojovým panelem, který nově obsahuje počítač času na ujeté kolo, indikátor zařazeného rychlostního stupně a ukazatel otáček se 4 režimy zobrazení. 

Stylové představení

Nový stroj byl představen souběžně na dvou závodech světového významu: vytrvalostním 24hodinovém závodu v Le Mans ve Francii a na jedenáctém podniku Světového šampionátu superbiků 2011 v italské Imole. 

Představení nového stroje fanouškům motoristického sportu se zúčastnili John McGuinness, závodící v Le Mans za tým Honda TT Legends Team, a Jonathan Rea, jezdec týmu Castrol Honda ve Světovém šampionátu superbiků. 

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie