Honda Insight je nejprodávanějším hybridem v Evropě

V polovině května přišla zpráva, že Honda Insgiht je nejprodávanějším hybridem na svém domácím trhu, tedy v Japonsku. Nyní se dozvídáme, že se jí neobvykle daří také v Evropě. Údaje společnosti Jato Dynamics potvrzují, že v prvním měsíci prodeje se Insight stal nejoblíbenějším hybridem s kombinací benzínového a elektrického pohonu na trhu.

Vydáno: 19.6.2009

Sektor hybridních vozů a vozidel poháněných alternativními palivy, do kterého spadají všechny osobní automobily, které nejsou poháněny benzínovým nebo dieselovým motorem, očekává v blízké budoucnosti další růst. Trh se současně začne segmentovat, čímž se tento sektor rozdělí na celou řadu různých typů vozidel – stejně jako v případě trhu s tradičními automobily. Značka Honda plánuje v budoucnosti výrobu hybridní verze modelu Jazz a sériový model vycházející z konceptu CR-Z, čímž se nabídka hybridních vozidel Honda pro zákazníky značně rozšíří.

Na třetím místě v žebříčku se umístil další model značky Honda – Civic Hybrid, který je podobně jako Insight úsporným, plně paralelním hybridním automobilem s nízkými emisemi. Oba automobily mohou být za určitých podmínek při středních i vyšších rychlostech poháněny pouze elektrickým motorem. Honda Insight je v současnosti uváděna na trhy po celé Evropě a stává se vedle modelu Civic Hybrid druhým hybridním vozidlem značky Honda s benzínovým-elektrickým pohonem.

Zdroj: TZ Honda
Foto: Honda

Galerie