Honda CR-Z: prospekt ekologického kupé unikl na internet

Letos v létě jsme vás informovali, že Honda na únor 2010 plánuje zajímavě vypadající kupé s názvem CR-Z. Měli jsme k dispozici ale jen fotografii konceptu. Nyní na internet unikla kompletní brožura v japonštině, která ale odhaluje tvary produkční verze a některé její parametry.

Vydáno: 9.12.2009

Ti z vás, kteří se japonštinou zabývají, budou mít jistě navrch. My ostatní ale víme jedno: kupé Honda CR-Z vypadá opravdu lákavě. Jeho tvary a velikost se od představeného konceptu příliš neliší.

V první řadě nešlo Hondě o to, aby vytvořila opravdu rychlé sportovní kupé. Šlo hlavně o ekologii. Proto nás nepřekvapí, že pod kapotou najdeme jen 1,5litrový benzínový motor s výkonem 112 koní, kterému pomáhá elektromotor s výkonem dalších 14 koní. Parametry proto nejsou nikterak oslňující. Honda CR-Z překoná stovku za 9,7 sekundy.

K řazení bude připravena buď 6stupňová manuální převodovka, nebo bezstupňový automat CVT. Kromě toho si také bude moci řidič vybrat jeden ze tří módů – Eco, Normal a Sport. Zatím není jasné, kdy (a jestli vůbec) se Honda CR-Z dostane do Evropy.

Text: Redakce
Foto: Temple of VTEC

Galerie