Honda CR-Z: odhalování pokračuje. Tentokrát i na silnici

O chystaném japonském kupé Honda CR-Z už byla na našich stránkách řeč několikrát. Ekologický vůz, který nemá tak ohromit svými výkony jako spotřebou, se na nových fotografiích poprvé prohání po silnici. Snímky byly zachyceny z videa, které se rychle objevilo a pak zase zmizelo. Omluvte jejich sníženou kvalitu.

Vydáno: 4.1.2010

To, že vás asi tento vůz nebude uspokojovat po stránce sportovní, naznačuje už použitý agregát. Pod kapotou totiž najdeme jen 1,5litrový benzínový motor s výkonem 112 koní, kterému pomáhá elektromotor s výkonem dalších 14 koní. Parametry proto nejsou nikterak oslňující. Honda CR-Z překoná stovku za 9,7 sekundy.

K řazení bude připravena buď 6stupňová manuální převodovka, nebo bezstupňový automat CVT. Kromě toho si také bude moci řidič vybrat jeden ze tří módů – Eco, Normal a Sport. Zatím není jasné, kdy (a jestli vůbec) se Honda CR-Z dostane do Evropy.

Honda CR-Z by se měla na oficiálních fotografiích představit během pár týdnů. Její premiéra se očekává na autosalonu v Detroitu. Ale nic ještě není jisté.

Text: Redakce
Foto: Crascoop

Galerie