Honda Acura NSX: hybridní supersport ještě letos

Dvacet pět let po premiéře původního supersportovního automobilu NSX představila Honda na autosalonu v Detroitu jeho nástupce, hybridní sporťák Acura NSX. Pojede rychle, motor V6 s dvojitým turbem a třemi elektromotory bude mít výkon 550 koní. Na trh se Honda Acura NSX dostane ještě letos.

Vydáno: 16.1.2015

Honda má s výrobou hybridů zkušenosti: Toyotě konkuruje s modelem Insight a prodává příjemný, i když málo výkonný sportovně střižený kompakt CR-Z.

Teď si ale vyzkouší hybridní supersport. Honda Acura NSX věrně vychází z dřívějšího konceptu NSX a potvrzuje tehdejší informace, tedy že dostane spalovací motor V6 s dvojitým turbem doplněný třemi elektromotory. Celkový výkon bude 550 koní. Pohon všech kol obstará devítistupňová dvojspojková automatická převodovka.

Nová Acura NSX bude postavena z lehkých materiálů: hliníku a uhlíkových vláken (CFRP). Rozměry auta jsou na délku 4470 mm, 1940 mm do šířky a vysoké je 1215 mm. Rozvor činí 2630 mm. K dispozici budou čtyři jízdní módy: Quiet (pohon jen na elektromotor), Sport, Sport+ a Track.

Honda Acura NSX byla vyvinuta a vyrábí se ve Spojených státech, v závodě v Ohiu. Na trh se dostane letos na podzim. Cena by měla začít někde na částce $150 000, což je při dnešním kurzu 3 600 000 korun – tedy částka na úrovni konkurenčních supersportů.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie