Historie se opakuje. Volkswagen Golf Cabriolet se vrací!

Tahle dobrá zpráva koluje po světě už nějakou dobu. Volkswagen přichystal návrat otevřené verze svého bestselleru, modelu Golf. Nový Golf Cabrio vychází z třídveřového hatchbacku šesté generace a představí se už za pár dnů v Ženevě. A další dobrá zpráva: Volkswagen se nadále drží tradice použití plátěné střechy.

Vydáno: 28.2.2011

Volkswagen Golf Cabrio má na co navazovat. I když jde teprve o třetí oficiální generaci Golfu Cabrio (přitom samotný Golf je už v šesté), provází populární model už od jeho počátku. A tak je milé, že kabriolet tu bude i s tou současnou, šestou generací.

Narozdíl od starších Golfů Cabrio na novém modelu chybí ochranný oblouk za bočními dveřmi – nahradily ho modernější, vystřelovací oblouky. Naopak tradiční plátěná střecha naštěstí zůstala (pokud byste raději kupé-kabriolet s pevnou skládací střechou, je tu ještě VW Eos).

Nový Golf Cabrio vychází z třídveřového modelu se střechou. Liší se od něj větším sklonem A-sloupku a novým víkem kufru, pod kterým se ukrývá elektricky výklopná střecha. Machanismus ji dokáže natáhnout za necelých deset sekund, a to dokonce i za jízdy do rychlosti 30 km/h. Interiér se od třídveřové verze skoro neliší, jen je homologován jako čtyřmístná.

Pro pohon kabrioletu poslouží čtyři benzinové motory TSI a jeden naftový TDI. Základem bude motor 1.2 TSI (105 koní) a vrcholem 2.0 TSI (211 koní), pro příznivce nafty nabídne VW motor 1.6 TDI (105 koní). Nabídku doplní tři eklogické verze BlueMotion, ta nejúspornější, naftová, má mít spotřebu jen 4,4 litru / 100 km.

V domácím Německu se prodeje otevřeného Golfu už rozjíždějí, ceny startují v přepočtu na 585 tisíc korun. Oficiálně se Golf Cabrio představí za pár dnů v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie