Hennessey Venom GT: překoná Bugatti Veyron?

Americká firma Hennessey Performance Engineering si dala za úkol pokořit evropskou ikonu moderních supersportů: Bugatti Veyron. Chystá se dokončit projekt Venom GT. Podle zástupců společnosti dokáže jako skutečný vůz uhánět maximální rychlostí 438 km/h. To je o 31 víc, než Veyron.


Vydáno: 13.8.2009

Hennessey Performance Engineering začal pracovat na projektu Venom GT už v roce 2007. Mezitím se ale soustředil víc na tuning zaběhnutých supersportů a sbíral tak cenné zkušenosti. Mezi jeho díla patří například model HPE700 nebo Godzilla.

Nyní se ale zdá, že Venom GT znovu ožívá. Představit by se měl už na ženevském autosalonu. Tedy zatím jako prototyp. Pod lehkou kapotou bude zřejmě vlastnoručně vyrobený V8 o výkonu 1200 koní. Podle vývojářů by Venom GT měl zvládat stovku za 2,4 sekundy (160 km/h za 5,3 sekundy) a maximální rychlost 438 km/h.

Ačkoliv Hennessey Performance Engineering tvrdí, že to není pravda, Venom GT silně připomíná Lotus Exige. Vůz prý ale vůbec nemá s Lotusem nic společného. Osmiválec bude umístěný uprostřed a poháněna budou zadní kola. V tento moment si dovolíme zapochybovat, že se firmě podaří na zadní kola přenést takové množství výkonu a dosáhnout udávaného zrychlení. Zvlášť, když Buggati Veyron je čtyřkolka.

Text: Redakce
Foto: Hennessey Performance Engineering

Galerie