Hennessey Performance HPE700: Camaro míchané s Corvette

Americký úpravce Hennessey Performance Engineering se chystá na další ze svých výrazných kreací. Firma zveřejnila první obrázek připravovaného modelu HPE700, který by měl skloubit Chevrolet Camaro SS s motorem LS9 V8, který pochází z Chevroletu Corvette ZR1. To ale nestačí! Ještě se musí pořádně „vytunit“!

Vydáno: 10.1.2009

Aby se dalo hovořit o opravdovém americkém „muscle car“, nemohl Hennessey Performance Engineering nechat motor ze ZR1 jen tak. Ne, že by měl málo koní, ale rozhodně z něj lze vymáčknout ještě víc. Několika úpravami se nakonec docílilo 705 koní přenášených na zadní kola. To už budou slušné donuty!

Karosérie je ale Chevrolet Camaro, dočkala se výrazných změn. Předně kryt kapoty s okénkem do motorového prostoru pochází z Chevroletu Corvette ZR1. Ten upravila firma HRE, která měla na starosti také mohutná litá kola s pneumatikami Michelin PS2. Pod nimi prosvítají modré třmeny karbon-keramických brzd s kotouči o průměru 15 palců (proboha, tak velká kola má naše redakční Berlingo!).

Hennessey Performance HPE700 bude stát 109.500 dolarů, tedy 2.102.400 korun podle současného kurzu. V ceně je zahrnut také jeden den výcviku ostré jízdy. První objednávky budou moci podat jen registrovaní zákazníci, kteří se zúčastní aukce v síni Barret-Jackson v americkém Scottsdale. O týden později už ale bude Hennessey Performance HPE700 k dispozici každému, kdo má dostatek peněz i kuráže.

Text: Redakce
Foto: Hennessey Performance Engineering

Galerie