Heffner Performance Lamborghini Murcielago Twin-Turbo: Ježiši!

Uvnitř video: Americký úpravce sídlící na Floridě Heffner Performance se pustil do tunění pomalu odcházející rakety od Lamborghini. Upravil výkon vozu tím, že k jeho obrovskému dvanáctiválci dodal dvojici svých turbodmychadel. Výsledkem je nesnesitelných 1100 koní. Ježišikriste!

Vydáno: 3.9.2009

„Obyčejné“ Lamborghini Murcielago je díky svým parametrům opravdovým supersportem. Aby ne, když má pod zadní kapotou obrovský V12, který produkuje celých 570 koní výkonu a přenáší je na všechna čtyři kola. To se ale chlapcům z Heffner Performance rozhodně nelíbí.

Rozhodli se proto namontovat dvojici velkých turbodmychadel a ta ukázali světu na fotografiích, které najdete v galerii. Zabírají opravdu hodně místa a docela by nás zajímalo, jestli by Heffner Performance Lamborghini Murcielago Twin-Turbo mohlo jezdit i takto „nahaté“. Ty dokázaly vyšplhat výkon vozu na neuvěřitelných 1100 koní.

Zároveň se také změnil přenos síly na kola. Místo všech čtyř jsou nyní poháněna jen dvě. Proto asi nedošlo k nějakému většímu zlepšení času z nuly na stovku. Mnohem zajímavější je ale pružné zrychlení. Lamborghini Murcielago zvládá zrychlit ze 100 na 210 km/h za 9,5 sekundy. Ale díky vylepšení od Heffnera to dokáže za 5,1 sekundy. Co dodat. Podívejte se na video.

Text: Redakce
Foto: Heffner Performance

Galerie