Harley-Davidson představil speciální model Blackline

Štíhlý jako proutek, tvrdý jako železo a černý jako asfalt o půlnoci. Nový Blackline je Harley-Davidson Softail svlečený do základu. Blackline, ve stylu Dark Custom, oslavuje tři základní elementy motorkářství: krásu stroje, divokost a nekonečnou černočernou silnici ztrácející se kdesi v horizontu.

Vydáno: 21.1.2011

Svlečený jak jen to jde, Blackline drží distingovanou úpravu a šetří „cingrlátkama“. Zkrácený zadní blatník zakrývá 144mm širokou pneu a zároveň zdůrazňuje autentický styl „hardtailů“. Kompaktní přední světlo a tachometr jsou nízko umístěny v široké FX vidlici, lesknoucí se přesně tak, aby černé partie vypadaly ještě temněji. Vyplétaná kola s černým lemováním dostatečně podtrhují celkový syrový vzhled.

Motor Big Twin je oblečený do černé a stříbrné a v rámu doslova září. Palivová nádrž byla hladce oholena a snížena. Po dosednutí na Blackline jezdce obklopí nejnižší dvojsedlo, jež kdy Harley Davidson měl, a zároveň zaujmou i úplně nová řídítka Split Drag. 

Podvozek Softailu využívá zadního odpružení díky pružině absorbující otřesy a je umístěna horizontálně pod hnací jednotkou a dokonale ukryta. Zatímco tedy kyvná vidlice kopíruje tradiční linie hardtailů, poskytuje Blackline dokonalé moderní odpružení i jízdní vlastnosti. Motor Twin Cam o obsahu 1584 cm³ je pevně upevněný v rámu a zaručuje skvělé spojení mezi jezdcem a vibracemi motoru, které dodávají nenapodobitelné zážitky z jízdy na motocyklech Harley-Davidson.

Text: TZ Harley-Davidson
Foto: Harley-Davidson

Galerie