Hamann Typhoon G55 AMG: vražedná krabice 2.0

Normálním lidem by zřejmě stačilo nejsilnější SUV v nabídce Mercedesu, tedy G55 pojednané dvorním úpravcem AMG. Chlapíci z německé tuningové firmy Hamann ale rozhodně nejsou „normální“. Pokud má něco méně koní, než by mohlo mít, nenechá je to chladnými. S vervou se tak vrhli na stuttgartské SUV a udělali z něj stíhačku.


Vydáno: 16.6.2009

Hamann nasadil klasickou léčbu v podobně svého kitu HM600. Ten zahrnuje úpravu řídící jednotky motoru, přepracované řazení s odděleným olejovým chlazením. Výsledkem je vůz Hamann Typhoon s výkonem 600 koní a maximem točivého momentu 782 Nm. To stačí k překonání stovky za nesnesitelných 5,1 sekundy (pro SUV!) a maximální rychlost 261 km/h.

Takovéhle monstrum také musí pořádně vypadat. Hamann Typhoon je osazen koly velikosti 24 palců (ano, to není překlep), pneumatikami Yokohama, nastavitelným odpružením, LED denním svícením a samozřejmě obligátním spoilerem. Uvnitř se zase Hamann vyřádil na sedadlech, volantu a dodal i sadu doplňků z karbonu čítající 24 kusů.

Připadá vám, že jsou u Hamannu blázni. Tak to jste určitě zapomněli na to, že letos v únoru Brabus pojednal Mercedes-Benz G55 AMG tak, že z něj vymáčkl 700 koní. Pro tento stroj je pak stovka záležitostí 4,3 sekund.

Text: Redakce
Foto: Hamann

Galerie