Hamann Rolls-Royce Phantom: tuning pro aristokraty

Možná vám to přijde trochu drzé, ale německý úpravce Hamann si po letech zkušeností s úpravami nejrůznějších BMW a Ferrari dovolil sáhnout na takřka nedotknutelnou aristokracii. Pro vozy řady Rolls-Royce Phantom připravil svůj vlastní kit. Zdá se, že někteří milionáři chtějí divočit i v těch nejpohodlnějších vozech na světě.

Vydáno: 2.6.2009

Znáte kluky z Hamannu, není jim nic dobré. A tak první co vyměnili, byla malá 21palcová kola Rolls-Royce a nahradili je vlastními o velikosti 23 palců. Zbytku karosérie se příliš neodvážili dotknout, asi pochopili, že by to nemělo ani cenu a výsledek by už vypadal příliš cirkusovitě. Uvnitř se ale majitel může těšit na přepracovaný, mnohem sportovnější volant.

Vozy Rolls-Royce řady Phantom jsou vybaveny dvanáctiválcem V12 o objemu 6,75 litru, který poskytuje výkon 460 koní. Málo! Hamann se mu podíval trochu na zoubek a vydoloval z něj už slušných 535 koni a točivý moment 835 Nm. Pak už jen stačilo odebrat omezovač a prohlásit, že Rolls-Royce od Hamannu si to bude uhánět klidně 300 km/h. Na cenu a spotřebu se už ale raději neptáme.

Text: Redakce
Foto: Hamann

Galerie