GTA Spano: nový supersport ze Španělska

Španělé mají další domácí supersport. Ve Valencii o víkendu debutovala kreace nazvaná GTA Spano. Má parametry, které útočí na supersportovní stálice typu Lamborghini nebo Ferrari. Dokáže je rozdrtit, nebo jde jen o další pokus proniknout na dávno obsazený rybníček?

Vydáno: 4.5.2009

GTA Spano má celkem základní tvary, které by mohl mít kdejaký supersport. Nepřekvapí, že si bere inspiraci u Ferrari i Lamborghini. Z některých úhlů by ale mohlo připomínat i americké supersporty (kterých není zrovna mnoho). Jasné je ale to, že jeho karosérie z kevlaru, krabonu a titania je velmi lehká.

O to lépe si s ní pohraje obrovský V10 o objemu 8,3 litrů pravděpodobně převzatý z Dodge Viperu. Jeho výkon pod kapotou GTA Spano činí 780 koní. A to je pořádná pecka. No posuďte sami: stovku překoná za šílených 2,9 sekundy.

GTA Spano by mělo být k dispozici také v upravené závodní verzi. Příliš se toho zatím neví. Zatím si tedy můžete pořídit jeden z 99 kusů civilní verze. Přijde vás to na 495 tisíc eur, tedy asi 13 milionů korun.

Text: Redakce
Foto: GTA

Galerie