Gratulace pro piráta silnic

EditoriálZnáte to: Jedete si klidně po dálnici, s tempomatem nahozeným na příjemných 140 kilometrů v hodině a chystáte se předjet několik pomalejších kolegů. Už jste v levém pruhu, když tu se k vám zezadu přiřítí borec v mercedesu, nahozený levý blinkr a čumákem si čuchá k vaší zádi jako zvědavý pes v parku.

 

Vydáno: 4.11.2007 

Přesně to se mi totiž stalo, když jsem se v neděli vracel do Prahy po D11 z víkendového odpočinku. Abych pánovi dal jasně najevo, že by se měl uklidnit, několikrát jsem lehce sešlápl brzdový pedál a problikl ho tak červenými světly. To ho ale bohužel nezajímalo. Naopak, začal se mstít.

Konečně bylo volno a já se mohl vrátit doprava. Přede mnou v dálce jen kamion. Pán v Mercedesu zpomalil na mou rychlost a doprovodil mě až k přívěsu tahače. Tam zpomalil ještě víc, aby mě prostě co nejvíce přidusil a já musel zabrzdit tak na osmdesátku. Když mě míjel, všiml jsem si malé holčičky na zadním sedadle, jak si čte. Mít zodpovědnost za dítě, šinout si to po dálnici dvoustovkou a ještě si hrát na piráta, to chce asi pořádnou kuráž. Pánovi posílám gratulaci a pro vás tu mám pár důvodů, proč být příští týden s námi.

Co u nás najdete tento týden:

Páčka tempomatu, o kterém jsem se zmínil v úvodu, patřila totiž Seatu Altea XL s velmi zajímavým motorem 1.8 TSFi. Otestovali jsme ho pro vás a na podrobný článek s fotografiemi a technickými specifikacemi se můžete těšit už ve středu.

Abyste se ale do té doby nenudili, čeká vás porce dalších článků. Určitě jste si všimli dnešní titulní strany, kde nám redakční kolega Lukáš Dittrich představuje svou životní lásku. Není to jeho žena, ale Zastava 101. A i ta má s mým nedělním příběhem společného jmenovatele. Ano, hádáte správně, opět je to tempomat. Tentokrát však manuální.

V úterý se s námi budete moci vydat na cestu do Rakouska. Připravili jsme pro vás podrobný popis výletu na asi nejkrásnější silnici Evropy. Na článek jsme vás už trošku navnadili minulý týden sérií několika fotografií.

Ani ve čtvrtek u nás nebude prázdno. Spolu s redakční kolegyní Veronikou Peterkovou zavzpomínáme na nedávné autosalony v Praze a ve Frankfurtu. Zdá se vám to pozdě? Ale jděte, copak víte co se dělo v jejich zákulisí?

V pátek se můžete těšit na pravidelnou porci odlehčeného čtení v sekci Tuzing a i v nové rubrice Zákaz vjezdu. Pepa Nágl se podíval, čím jezdí jedna z největších internetových celebrit. Kdo je to? Nechte se překvapit.

Tak tedy: nejezděte jako piráti silnic a mějte hezký týden.

Jan Markovič, šéfredaktor

Galerie