Grand Bentley: postupné odhalování začíná

Uvnitř video: Bentley Arnage působí na trhu celých jedenáct let, a proto už je nejvyšší čas ukončit jeho výrobu a nahradit jej modelem novým. Přesně tak se také letos stane. Automobilka ovšem informace o novince úzkostlivě tají. Slíbila pouze, že během léta bude vůz postupně odhalovat. Dnes tu pro vás tedy máme první díl.

Vydáno: 12.6.2009

Jediná fotografie a krátké video ukazují pouze část kapoty. I z toho se však dá usuzovat, že si automobilka Bentley podrží svou tvář. Model Arnage, který ustoupí ze scény, pochází ještě z dob, kdy tuto značku vlastnil Rolls-Royce. Vyvstaly tak obavy, že by se mohl chystaný nástupce pustit zcela jiným směrem, ale tyto obavy nejsou na místě.

Podle všeho dostane automobil konstrukci, která bude částečně využívat slitin hliníku. Vůz by měl být také větší než Arnage, což ostatně prozrazuje už prozatímní název Grand Bentely. V souvislosti s pohonnou jednotkou je jisté pouze to, že pod kapotou nenajdeme motor s pro tuto značku klasickým objemem 6,75 l. Touha snížit spotřebu paliva dorazila také k těm nejluxusnějším značkám. Co se nakonec pod kapotou objeví, není zatím jasné. Mluví se o motoru W12, W16, ale také o dvanáctiválcovém TDI.

 

Text: Redakce
Foto: Bentley

Galerie