GM omezí výrobu SUV kvůli produkci menších aut

Největší americká automobilka General Motors sníží ve druhém pololetí produkci malých nákladních automobilů a SUV o 170 tisíc kusů. Výrobu běžných osobních aut naopak zvýší o 47 tisíc vozů. Firma se tak snaží přizpůsobit přechodu amerických motoristů k menším automobilům s nižší spotřebou pohonných hmot.

Vydáno: 24.6.2008

„Tato změna je reakcí na poptávku spotřebitelů,“ řekl mluvčí společnosti Tony Sapienza. „Agresivně přesunujeme své zdroje směrem k osobním automobilům,“ dodal.

GM přechodně uzavře několik továren na malé nákladní vozy, zatímco v závodech na osobní auta plánuje přesčasy, píše agentura Reuters.

Celkový prodej společnosti GM v USA se v prvních pěti měsících letošního roku snížil o 17 procent zejména kvůli 23ˇ% poklesu poptávky po nákladních vozech. V samotném květnu se prodej nákladních automobilů propadl o téměř 40 procent.

Konkurent Ford Motor už minulý týden uvedl, že hodlá pokračovat ve snižování produkce nákladních vozů. Dodal, že o dva měsíce odloží uvedení nové verze dodávkového automobilu F-150 na trh.

Zdroj: ČTK

Galerie