Giugiaro pro Volkswagen: unikla porce italského designu

Na internet se předčasně dostaly snímky chystaných konceptů Volkswagen od designového studia Giugiaro. Koncern jich má v zásobě dost, a chystá se je ukázat už za pár dnů v Ženevě. Italský design se dotkne i malých modelů, včetně malé Škody „New Small Family“.

Vydáno: 27.2.2011

Volkswagen letos na autosalonu v Ženevě představí minimálně sedm nových konceptů, což je velmi neobvyklé číslo. Zpravidla automobilky přiváží dva až tři koncepty a to se musí jednat o velký odvaz, některé neukáží ani to. Volkswagen ale evidentně ztratil nad ochranou velkého množství stále ještě tajných informací kontrolu.

Automobilka VW koupila studio Italdesign Giugiaro, se kterým začíná dlouhodobě spolupracovat, takže je možné, že se do designu Volkswagenů dostane trochu italské invence a odvahy. No, asi si nemusíme nalhávat, že to není zapotřebí. Stačí se podívat na cokoli od Volkswagenu Polo přes VW Passat po Volkswagen Sharan…

Dva nové koncepty od Giugiara představují městské minivozy, které se již brzy dostanou do výroby. Celkem otevřeně se mluví o tom, že výroba městského levného miniauta začne už v září, ještě před uvedením sériového modelu na autosalonu ve Frankfurtu. Spolu s Volkswagenem se můžeme těšit i na automobil Škoda se stejnou technikou.

Volkswagen Up! tak definitivně získává svou sériovou podobu a nepočítejte s tím, že se nějak radikálně do výroby promění. Samozřejmě dostane konvenční světlomety a trochu menší kola, ale tak už to u konceptů bývá, že trochu přehánějí. Automobilka pečlivě tají všechny technické informace, ale například nová malá Škoda má mít pod kapotou tříválec 1.2 TDI o výkonu 75 koní a benzínový bráška by měl stát těsně pod 200 000 korun.

Text: AutoWeb.cz: http://www.autoweb.cz/volkswageny-od-giugiara-prozrazeny/
Foto: Volkswagen

Galerie