Gemballa napravila špatné ovládání převodvky Porsche PDK

Porsche 911 je bez debat perfektní sportovní auto a jeho nová automatická dvouspojková převodovka Doppelkupplung, neboli PDK, patří k nejrychlejším na trhu. Takřka všichni se ale shodují na tom, že její ovládání není právě nejpříjemnější. Proto přichází společnost Gemballa s novým volantem F1 pro Porsche 911.


Vydáno: 4.4.2009

O tom, že ovládat automatickou převodovku v jejím manuálním režimu pomocí dvou tlačítek umístěných na volantu, přičemž obě dovolují řadit nahoru i dolu, není právě ideální, jsme se mohli přesvědčit v našem redakčním testu Porsche 911 Carrera 4S Targa, které bylo ústrojím PDK vybaveno. S naším závěrem se ale shoduje i celá řada zahraničních novinářů a majitel.

Německá Gemballa, která má s úpravami vozů Porsche dlouholeté zkušenosti se tento výrazný nedostatek rozhodla napravit. Připravila volant nazvaný jednoduše F1, který je nejen dostupný v několika barevných provedeních, ale přináší se sebou i klasické páčky umístěné pod volantem, hezky v dosahu prstů vaší ruky. A do kokpitu Porsche 911 se náramně hodí, co říkáte?!

Text: Redakce
Foto: Gemballa

Galerie