Gemballa Mirage GT Gold Edition: zlatý speciál

Společnost Gemballa je moc dobře známá svými úpravami nejrůznějších modelů automobilky Porsche. V poslední době se docela vyřídila na supersportu Carrera GT, když vydala několik edicí nazvaných Mirage GT. Poslední z nich je Mirage GT Gold Edition, která je zlatým vyvrcholením celé řady.


Vydáno: 4.8.2009

Gemballa vyrobila několik kusů speciálních edicí. Byla tu základní Mirage GT, pak Mirage GT Special Edition, Mirage GT Black Edition a nejrychlejší Mirage GT Carbon Edition a Matt Edition. Je vám tedy jasné, že už mají úpravci hodně zkušeností s Carrerou GT a připravit další extra drahý kousek pro ně nebyl větší problém.

Gemballa Mirage GT Gold Edition se vyznačuje zlatě lakovanými části karosérie i interiéru. Nepřehlédnutelná jsou litá kola, ozdobné aerodynamické prvky na střeše i na boku vozu, obrovský spoiler vzad a další přídavky.

Základní Porsche Carrera GT má výkon 612 koní a maximum točivého momentu 590 Nm. Gemballa z 5,7litrového V10 vyhnala stádo 650 koní a maximum krouťáku 630 Nm. To pro tenhle zlatý supersport znamená stovku překonanou za 3,7 sekundy a maximální rychlost 335 km/h. Prosíme potlesk!

Text: Redakce

Foto: Gemballa

Galerie