Gemballa Mirage GT Carbon Edition: uhlíkové hody

Německý úpravce Gemballa si umí poradit s každým Porsche. A je mu jedno, že výroba nejsilnějšího modelu Carrera GT je už u konce. Tuningová společnost se i přesto rozhodla poupravit jeho vzhled a výkon. Takže pokud vám jedno stojí v garáži, máte nad čím uvažovat.

Vydáno: 3.6.2009

Jak můžeme očekávat od názvu supersportu Gemballa Mirage GT Carbon Edition, auto dostalo hlavně bohatou výbavičku z karbonu. Na rozdíl od jiných tunerských počinů tady ale neslouží pouze na ozdobu. V Gemballa počítali s přítlakem a aerodynamikou. Výsledkem tak je, že Porsche Carrera GT nejen vypadá velice lákavě, ale na silnici je přilepené jako vosa na bonbón.

Nezůstalo se ale jen u toho. Gemballa řádně pojednal motor nejrychlejšího Porsche všech dob. Řvoucí V10 je nyní schopen produkovat 670 koní a 630 Nm v maximu točivého momentu. To znamená stovku za nějakých 3,7 sekundy a maximum 335 km/h.

Gemaballa nabízí přestavbu na Mirage GT Carbon Edition za 300 tisíc eur, což je po přepočtu necelých 8 milionů korun. Sluší se ale říci, že cena samozřejmě nezahrnuje originální Porsche Carrera GT. To už je na vás.

Text: Redakce
Foto: Gemballa

Galerie