Frem F1: první sporťák z Libanonu

Pětadvacetiletý libanonský student designu se rozhodl jít po krku zaběhnutým evropským výrobcům supersportovních vozů v čele s Ferrari. Tři roky pracoval na svém projektu F1 a hodlá jej oficiálně představit na lednovém autosalonu v Detroitu. Podle prvních snímků se zdá, že musí ještě hodně věcí zlepšit.

Vydáno: 20.9.2008

První, co člověka znalého evropských standardů praští do očí, je až nesnesitelně ošklivý design auta. Neradi bychom předčasně hodnotili, ale podle našeho názoru by se měl David Frem věnovat studiu na jiné univerzitě, než právě té týkající se designu.

Auto má obrovský špičatý „frňák“, který doplňují dva mohutné nasávací otvory po stranách. Materiály nevypadají vůbec kvalitně ani v interiéru. Stačí se podívat na fotografii, aby bylo jasné, že za podobné zpracování by se dnes už styděli i u Lady.

Možná jej zachrání motor, říkáte si. Kdepak. Tady špatné zprávy pokračují. Pod kapotou je totiž dvoulitrový čtyřválec z Volkswagenu, sílu na kola přenáší automatická převodovka DSG od Audi. Podle Davida Frema jeho auto dosáhne rychlosti 200 km/h.

Podobné parametry vůbec nepatří do kategorie sporťáků a už vůbec ne supersportů. Pokud bude chtít Frem předvést svou produkční verzi označenou F2 na autosalonu v Detroitu už v lednu, bude se muset hodně ohánět. Chtělo by to přidat válce, výkon a hlavně trochu jinou úroveň zpracování. My mu budeme držet palce, ale sázet na něj nebudeme.

Text: Redakce
Foto: NextAutos

Galerie