Frankfurt 2011: Seat IBL Concept Car

Španělský Seat na frankfurtském autosalonu představuje novou studii IBL. Španělská značka tak dále rozvíjí svou novou designovou filozofii, tentokrát v podobě sportovního sedanu s dynamickým a sebevědomým vzhledem. Seat IBL kombinuje čistý, minimalistický design exteriéru s prémiovým interiérem. Do série se nechystá, ale prvky z něj chce Seat použít v nových modelech, jejichž ofenzivu chystá v nejbližších letech.

Vydáno: 13.9.2011

„Koncept IBL ukazuje, že sedany budou hrát v budoucnu v portfoliu značky Seat důležitou roli. Tento konkrétní vůz však nepředstavuje žádný model, který připravujeme, ale spíše naznačuje naši designovou filozofii, aplikovanou na sedan tak, aby bylo jednoznačné, že jde o vůz s nezaměnitelnou identitou značky Seat,“ říká šéf automobilky James Muir.

Muir navíc dodává, že v následujících několika letech přijde Seat s modelovou ofenzivou, jejímž společným znakem bude duch konceptu IBL, který se promítně do několika sériových modelů. Samotná studie ale v této podobě do sériové výroby nepůjde.

Studie IBL uzavírá řadu konceptů definujících genetický materiál pro další vývoj designu značky Seat. Na samotném začátku bylo kompaktní elektrické kupé IBE, jež vzbudilo velkou pozornost a bylo nadšeně přijato nejen fanoušky značky. Následoval crossover IBX, který novou designovou DNA ukázal na karoserii crossoveru na pomezí kupé a vozu kategorie SUV.

Text: Redakce
Foto: Seat

Galerie