Frankfurt 2011: koncept Opel RAK e půjde do výroby

Opel ve Frankfurtu představil studii RAK e, která je designově dosti zajímavá, ale už při prvním pohledu by nikoho nenapadlo, že by se něco podobného vůbec mohlo začít vyrábět. Nyní britský magazín Autocar přišel s překvapivou informací, že Opel RAK e nebyl jen designovým cvičením, ale že by se skutečně mohl dostat do sériové produkce. Ovšem jak si dovolíme podotknout, vypadal by asi trochu jinak.

Vydáno: 20.9.2011

Magazínu Autocar poskytl rozhovor Nick Reilly, ředitel GM pro Evropu. Podle něj nebyl koncept RAK e jen čistě designovou studií, ale byl navrhován s ohledem na produkční možnosti. Dokonce si troufl nastínit i možnou cenu: 9 tisíc liber (asi 250 tisíc korun).

V nabídce automobilek dnes (kromě Smartu Fortwo) není mnoho kompaktních městských aut se dvěma sedadly. Natož aby se jednalo o elektromobily. Proto se dá směřování do tohoto segmentu pochopit.

V nabídce Opelu by mohl sériový RAK e nahradit zvažovanou elektrickou Corsu, jejíž úprava by podle rozboru GM stála příliš mnoho peněz. Což bude možná i problém eletrického RAKa; právě jeho plány totiž právě putují na podobný ekonomický rozbor.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie