Frankfurt 2009: Bentley Mulsanne živě

Ve Frankfurtu se ukázala také nová vlajková loď aristokratické automobilky Bentley. Model Mulsanne se pyšnil modrým lakováním a bohatou výbavou. K pohonu složí vysoce výkonný motor osmiválec. Muslanne nás sice nezaujal svým designem, ale svou velikostí určitě.

Vydáno: 16.9.2009

Bentley Mulsanne je neobyčejně veliký. Nikdo neuvěří jak moc, dokud jej nespatří na vlastní oči živě tak, jak se to alespoň na chvíli podařilo nám. No posuďte sami, rozměry jsou: délka 5575 mm, šířka 1926 mm a výška 1526 mm. Palác na kolech!

Auto musí pohánět výkonný motor, to je jasné. Této role se tentokrát ujal vidlicový osmiválec s objemem 6,75 litru, který dosahuje výkonu 377 kW a maxima točivého momentu neuvěřitelných 1020 Nm. Pro převod slouží nejnovější osmistupňový automat.

Šéf Bentley Frnaz.Josef Paefgen říká, že se při stavbě Bentley Mulsanne zamyslel nad tím, co vše by mělo být jinak u modelu Arnage. Začali s přestavbou, a když byli u konce, narodil se úplně nový vůz. Všimněte si hlavně čelní masky, která odkazuje na předválečnou éru těchto aristokratických vozů. Dvojici světel doplnila další dvě po stranách, menší. Vše samozřejmě v LED.

Bentley Mulsanne dostal naprosto nový interiér. Palubní deska byla přepracována k nepoznání. Auto má spoustu moderní techniky, která má mít ergonomické ovládání. Najdeme zde zcela nový volant a přístroje pod ním. Jako v každém správném aristokratickém kočáře nesmí chybět tuny dřeva na obložení. A kde nejsou, tam je zastoupí kvalitní kůže.

Text a foto: Redakce

Galerie