FOTOREPORTÁŽ: KTM Festival 2015

Po roční pauze zase proběhl oranžový festival, a opět to stálo za to. KTM Fest 2015 se odehrál o víkendu 23. a 24. dubna, tradičně v Bělé pod Bezdězem, která je svým zázemím pro takovou akci ideální: můžete si vyzkoušet uzavřenou silnici, trial i motorkrosovou trať v několika obtížnostech. A samozřejmě, KTM půjčilo svoje stroje i široké veřejnosti.

Letošní KTM Festival proběhl klasicky v Bělé pod Bezdězem. K dispozici byl uzavřený street okruh, enduro tratě s délkou kolem 5km ve dvou obtížnostech, menší freeride trať a motokrosová trať. Samozřejmě nechyběla možnost vyzkoušet motorky v provozu, na slušných silnicích v okolí Bezdězu.

Modelová řada KTM nebyla kompletní, letos třeba úplně chyběly modely Duke nebo SMT. Zato plejáda dalších modelů to vynahradila, vyzkoušet šlo rovný tucet kousků KTM Adventure (ve verzi 1050, 1190 a 1290 Super Adventure), 1290 Super Duke R a nové silniční motorky RC 125 a RC 390.

Vůbec poprvé si mohli čeští motorkáři vyzkoušet také elektrickou krosku, v podobě tří verzí KTM Freeride E-SX, E-XC a E-SM, a nutno dodat, že to byl silný zážitek, protože ač elektřina nemá zvuk, silou se vyrovnává Freeridu 350. Kterých bylo pro srovnání několik také na místě.

Pod článkem si prohlédněte fotogalerii od našeho fotografa Matěje Žovince.

Text: Redakce
Foto: Matěj Žovinec

Galerie